X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

زیره سبز و خواص آن

چهارشنبه 16 دی 1394 ساعت 15:53

زیره سبز و خواص آن

زیره سبز و لاغری،زیره سبز و لاغری،زیره سبز برای لاغری،زیره سبز و خواص آن،زیره سبز و بارداری

از خواص زیره سبز چقدر می دانید؟؟قابل ذکر است که زیره سبز گیاهی است بوته ای و علفی به ارتفاع حداکثر نیم مترمی باشد.در واقع ساقه ی این گیاه راست و دارای انشعابات دوتایی است.گفتنی است که  ریشه ی آن باریک و بلند و به رنگ سفید می باشد.لازم به ذکر است که برگ ها به خاطر تقسیمات و بریدگی های زیادی باریک و نخی شکل هستند و به صورت متناوب بر روی ساقه قرار گرفته اند. البته گل ها کوچک به رنگ سفید و گاهی صورتی می باشند که مجموع آن ها به صورت چتر مرکب در انتهای ساقه قرار گرفته است.

زیره سبز،خواص زیره سبز
جالب است بدانید که میوه ها دوکی شکل و به طول حداکثر 6 میلی متر و عرض 1/5میلی متر می باشند که سبز کم رنگ مایل به خاکستری هستند و بوی معطری دارند. البته غیر از میوه، قسمت های دیگر گیاه نیز معطر است. در واقع قسمت مورد استفاده ی این گیاه، میوه های آن است که سرشار از اسانس می باشد.
لازم به ذکر است که زیره ی سبز در ایران به صورت خودرو و یا کشت شده وجود دارد و بااهمیت ترین مناطق رشد و تکثیر آن گستره ی وسیعی از استان خراسان از جمله سبزوار، نزدیک مشهد و پیرامون سرخس، پیرامون سمنان، پیرامون تهران، پیرامون دامغان و بسیاری دیگر از نواحی مستعد ایران می باشد.

زیره سبز،خواص زیره سبز

جالب است بدانید که یکی از بهترین نشانه های مرغوبیت و کهنه نبودن دانه ها، وجود دو جسم کومین آلدهید و 3- پارامنتن 7- آل به مقدار قابل توجه در اسانس زیره ی سبز می باشد.
زیره سبز،خواص زیره سبز

بهتر است بدانید که زیره ی سبز همیشه یک ادویه ی غیرسمی و خوراکی بوده است. در عین حال امکان داردبعضی افراد به آن حساسیت داشته باشند.طریقه و میزان مصرف: لازم به ذکر است که مصرف هر نوبت زیره ی سبز را بین 300 تا 600 میلی گرم توصیه کرده اند که می تواند تنها یا همراه با گیاهان دیگر و یا ادویه جات مصرف کرد.

زیره سبز،خواص زیره سبز
نکات قابل توجه در مورد زیره سبز: بهتر است بدانید که مقدار مصرف این نوع زیره نسبتاً کم است؛ به طوری که مصرف آن را در هر نوبت کمتر از 1 گرم توصیه شده است.
بدنیست بدانید که جنس، گونه، نوع اسانس و ترکیبات گیاه زیره ی سبز با زیره ی سیاه کاملاً متفاوت است و اثرات دارویی آن ها نیز در برخی موارد تفاوت دارد؛ به همین دلیل میزان مصرف آن ها نیز متفاوت خواهد بود. مقدار مصرف زیره سیاه، که در بسیاری از غذاها مصرف می شود، می تواند ده برابر زیره سبز باشد.جالب است بدانید که بیشترین مصرف زیره سبز در جهان در صنایع غذایی، ادویه جات، طم دهنده ها، خوشبو کننده ها و صنایع عطرسازی می باشد.خواص گیاهان را بهتر بشناسیم و از آنها در جای مناسب استفاده کنیم .

زیره سبز و خواص آن

مطالب مرتبط:

فلفل سیاه

خرفه

هل

زنجبیل

حرکاتی برای رفع درد قوس ‌کف پا

یکشنبه 13 دی 1394 ساعت 22:14

حرکاتی برای بهبود درد قوس ‌کف پا

درد قوس ‌کف پا,بیماری درد قوس ‌کف پا,درد قوس ‌کف پا در بارداری,علائم درد قوس ‌کف پا,درمان درد قوس ‌کف پا,درمان درد قوس ‌کف پا با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان درد قوس ‌کف پا,درد قوس ‌کف پا را چگونه درمان کنیم,درد قوس ‌کف پا در کودکان,درد قوس ‌کف پا در بزرگسالان,درد قوس ‌کف پا در نوزادان,درد قوس ‌کف پا در بهار,درد قوس ‌کف پا در تابستان,درد قوس ‌کف پا در پاییز,درد قوس ‌کف پا در زمستان,آشنایی با درد قوس ‌کف پا,همه چیز در مورد درد قوس ‌کف پا,درد قوس ‌کف پا واگیردار است,درد قوس ‌کف پا و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان درد قوس ‌کف پا

حرکاتی برای بهبود درد قوس ‌کف پا

به گزارش بی اس ام اس : قوس کف پا گاهی اوقات به دنبال فعالیت‌هایی چون دویدن، پیاده‌روی، کوهنوردی و پرش دچار درد می‌شود.افرادی که کف پایشان صاف است احتمال بیشتری برای دچار شدن به این حالت دارند. درد قوس کف پا معمولا به آرامی تظاهر پیدا می‌کند، اما اگر رباط‌ها دچار کشیدگی شوند فرد با درد قوس کف پای ناگهانی مواجه می‌شود. در این حالت فرد در طول قوس کف پا دردی را احساس می‌کند. برای کاهش درد می‌توانید روی پای خود کمپرس سرد بگذارید و از حرکات زیر نیز استفاده کنید.

حرکت اول:
پاشنه خود را روی زمین قرار دهید و سعی کنید با انگشتان خود حوله‌ای را از روی زمین بلند کنید و بعد آن را رها کنید. این حرکت را 20 ـ 10 مرتبه تکرار کنید. وقتی این کار برای شما ساده‌تر شد با قرار دادن اجسامی روی حوله وزن آنرا بیشتر کنید.

رفع درد قوس کف پا

حرکت دوم:
یک قوطی نوشابه خنک را زیر پای خود قرار داده و از پاشنه تا قوس کف پا آن را زیر پای خود بغلتانید. این کار را برای مدت 5ـ3 دقیقه ادامه دهید.

حرکت سوم:
بنشیند و پای خود را دراز کنید. قسمت میانی کشی که مخصوص ورزش‌های نرمشی طراحی شده را از زیر پنجه پا عبور داده و دو سر آن را در دست بگیرید. به آهستگی پنجه خود را به سمت پایین فشار دهید. طوری که کشش کش را احساس کنید. این حرکت را 10 مرتبه در 3 نوبت انجام دهید.

حرکت چهارم:
مطابق حرکت قبل روی زمین بنشینید. این بار دو سر کش را به جای آن که در دست بگیرید به نقطه‌ای در مقابل کف پای خود ببندید. سپس انگشتان خود را به سمت خودتان حرکت دهید. این حرکت را در 3 نوبت 10 مرتبه‌ای تکرار کنید.

حرکاتی برای رفع درد قوس ‌کف پا